Kérjen díjmentes visszahívást!
Kérjen díjmentes visszahívást!
Vállalkozóként mindannyian ismerjük az érzést, amikor jelez a könyvelőnk, hogy az ügyfélkapunkra megérkezett egy NAV ellenőrzés. A rutinosabbak rezignáltan fogadják, míg azok akik még csak ritkán találkoztak ezzel, azoknak megjelenik egy szorító érzés a gyomorban.
1500 ellenőrzést végzett,
1,5 milliárd Forint adó megállapításában vett részt.
Kiss-Orosz László
Tulajdonos, cégvezető
A 13 év végére viszont keletkezett benne egy megfogalmazhatatlan űr, ami segített neki kilépni az adóhatóságtól és felbecsülhetetlen tapasztalatát immár a vállalkozók szolgálatába állítani.
Azóta újabb 1500 adóellenőrzésen ment keresztül, de immár az ügyfeleit védve, és mindezt 100%-os sikerrátával. Ezáltal több, mint 3 milliárd Forintot sikerült megmentenie, és ez a szám csak folyamatosan bővül. Az űr pedig amit belül érzett teljesen eltűnt, amikor a váltás után megnyerte az első ellenőrzést a volt kollégájával szemben. Azóta ismét elégedett ember és megtalálta a küldetését is:
”Megvédeni az ügyfeleimet és a vállalkozásaikat az adóellenőrzések buktatóitól és azok hátrányos következményeitől”
Ismerjük a mondást: “Rablóból lesz a legjobb pandúr, de azért tudjuk, hogy ez a helyzet azért sokkal árnyaltabb, mégis hatalmas előnyt jelent másokhoz képest az az út, amit László bejárt.
SIKERESEN VÉDETT
NAV VIZSGÁLAT
SIKERRÁTA A VÉDETT NAV VIZSGÁLATOK SORÁN
ADÓELLENŐRZÉS
PRÓBAREVÍZIÓ
ÉV TAPASZTALAT
Azt, hogy évekre visszamenőleg átnézzük, átvilágítjuk a lényeges üzleti adatokat, és felmérjük mennyire menne át egy adóhatósági revíziónál. Ellenőrizzük a partnereket, mind a vevőket, mind a szállítókat, a szerződéseket, átnézzük a cég tevékenységét, a gazdasági események aládokumentáltságát, a jogszabályok adta kötelezettségeknek való megfelelést
Feltárjuk, hogy esetlegesen mi nincsen rendben, mik azok a problémás területek, ami
alapján az adóhatóság megállapítást tenne és javaslatot teszünk a korrigálásra.
Az adóvizsgálatok során kiemelt figyelmet fordítanak a revizorok a befogadott költségszámlák ellenőrzésére. Amennyiben kérdésként merül fel részükről az, hogy az adott ügylet valóban megtörtént e, valóban a szerződésben és a számlákban rögzítettek alapján történt e meg, akkor elkezdik vizsgálni a partner céget is arra vonatkozóan, hogy képes volt-e az adott ügylet teljesítésére, rendelkezésére álltak e a pénzügyi, tárgyi és emberi erőforrások.
Az általunk elvégzett átvilágítások és a próbarevíziók során vizsgáljuk a szerződések szabályszerű megtörténtét, az
aláírok jogosultságát, a szerződésben megfogalmazott
feladatok TEÁOR tevékenységének meglétét, milyen feltételek teljesítése esetén valósul meg a szerződés és azok elmaradása esetén javaslatokat teszünk a megoldásra
A problémák mellett azt is megnézzük, hogy kihasználják-e a cégüknek legjobban
megfelelő adózási lehetőségeket, esetleges adómentességeket és kedvezményeket.
A tényleges folyamat egy héttől akár több hónap is lehet, attól függően mennyire gyorsan kapunk meg minden szükséges adatot. A Próbarevízió kizárólag akkor működik, ha megkapjuk a megfelelő információkat és adatokat.
Érdeklődik a Próbarevízióval kapcsolatban?
Kérjen visszahívást és egyeztetünk egy találkozót!
Azt az alaptörvényi tényállást mindenki ismeri, hogy a társaság teljes tevékenységért az ügyvezető a felelős. Mindegy, hogy ki követte el a szabálytalanságot a társaságnál, akkor is Ő a felelős.
Ez vonatkozik a könyvelési és adózási feladatokra is. Ha a könyvelő hibázik, azért is a vállalkozó a felelős attól függetlenül, hogy a könyvelőt alkalmazottként foglalkoztatja, vagy külsős könyvelőt bízott meg.
Amennyiben az adóhivatal a vizsgálat során:
és ezek összege az 500.000.-Ft ot meghaladja, akkor az ügyvezető ellen büntető feljelentésre kerülhet sor, ami 2 évtől 10 évig terjedő
szabadságvesztést vonhat maga után.
Szeretné elkerülni az efféle problémákat?
Kérjen visszahívást és egyeztetünk egy találkozót!
Szeretné elkerülni az efféle problémákat?
Kérjen visszahívást és egyeztetünk egy találkozót!
A cég tevékenysége során szinte elkerülhetetlen, hogy hibák, tévedések történjenek az adminisztrációban és ehhez kapcsolódóan a könyvelésben is. Ezeknek a hibáknak a kiszűrésére nyújt megoldást a Próbarevízió szolgáltatásunk, melyek révén ezek kiderülhetnek és kijavíthatóak.
Az egyik legproblémásabb és a legtöbb ellenőrzési gondot okoz, hogy a pénztárkönyvelésben szereplő adatainak az ellenőrzésnél el kell kérnie minden hónapot követően a pénztár záró egyenlegében szereplő hó végi, de minimum negyedéves záró adatokat. Minden cégnél más lehet ez az összege a tevékenysége jellegéhez igazodóan, de a normál üzletmenetet kielégítő pár százezres összeget meghaladó készpénzállomány esetén egyeztetni kell a könyvelővel, majd rendezni azt.
Az adózási problémák közül a legnagyobb kockázatot mindenképpen a fiktív foglalkoztatásból eredő hibák jelentik. Ezeknek a problémáknak a lényege az, hogy a bérhez kapcsolódó adók és járulékok megfizetést igyekszik elkerülni a vállalkozás úgy, hogy:
Az ellenőrző szervek az informatikai rendszer minden elemét kihasználva pontosan meg tudják határozni azt, hogy kik azok a személyek, akik például a piaci bérszínvonal alatti béren vannak bejelentve. Ez szinte félelmetes. Amennyiben kiderül, hogy a bérek egy részét fiktíven fizették ki, akkor el kezdik vizsgálni ennek a forrását is, vagyis azt, hogy miből teremtődött elő a fiktív kifizetés készpénz fedezete.
A fiktív számlák esetében az a gond merül fel, hogy a számla befogadása esetén további vizsgálatokat lehet elindítani vélhetően sikeresen , hiszen ilyenkor a fiktív számlával kivett pénzek vagy fekete bérek kifizetését szolgálta, vagy az ügyvezető tulajdonos magánjövedelmévé alakultak át. Ekkor a cégnél megállapítják az előzőekben már többször is leírtak szerinti adókat és büntetéseket.
A dolgozók esetében nyilatkozatják őket a tényleges bérükről és a cégre, mint kifizetőre állapítják meg a további adókat és bírságokat, vagy felvetik a dolgozónak, hogy indítanak egy vagyonosodási vizsgálatot. Általában a dolgozók a valós keresetükről szoktak nyilatkozni ilyen esetekben. Érthető módon.
Az ügyvezetők ilyen esetben általában nem vitatják a cégre megállapított adókat, mert a másik verzió szerint a nála lefolytatott vagyonosodási vizsgálat jöhetne szóba, és ott már a saját vagyona lenne a tétje a vizsgálatnak.
A vállalkozó a cégben megszerzett vagyont, mint a saját vagyonát használja fel a magán kiadásainak a fedezésére. Nem különül el a céges vagyon és a magán vagyon. Nem tisztázott, hogy mi a cég bevétele, és mi a magánszemély adózott bevétele.
Ez úgy történik, hogy magánszemélyként felmerült költségről a cég nevére vonatkozó számlát állít ki, és azt kifizetteti a céggel. Vagy egész egyszerűen a céges kártyával kifizeti a magánszemélyként felmerülő költségeit is.
Szeretné elkerülni az efféle problémákat?
Kérjen visszahívást és egyeztetünk egy találkozót!
Irodánk címe:
1158 Bp. Késmárk utca 7/b. 1. em.
104. iroda
Nyitvatartásunk:
H-P: 8:30 – 16:00
Email:
info@qualitassystem.hu
Ügyfélszolgálat:
06 – 1 – 405 – 5215
,,Megvédeni az ügyfeleimet és a vállalkozásaikat az adóellenőrzések buktatóitól és azok hátrányos következményeitől”
Kiss-Orosz László
Tulajodonos